۶ مشکل رایج هنگام کار با دستگاه فتوکپی و پرینتر

ساخت وبلاگ
چکیده : هر شخصی که در شرکت و دفاتر فنی کار می کند با مشکلات کار با دستگاه های کپی و پرینترها آشنا است. اگرچه... با عنوان : ۶ مشکل رایج هنگام کار با دستگاه فتوکپی و پرینتر بخوانید :

هر شخصی که در شرکت و دفاتر فنی کار می کند با مشکلات کار با دستگاه های کپی و پرینترها آشنا است. اگرچه وظیفه ی کاری دستگاه های کپی ساده است و آن ها باید نوشته ها و تصاویر یک صفحه کاغذی را بر روی یک صفحه دیگر کپی کنند، اما گاهی اوقات این دستگاه ها با مسائل مختلفی مواجه می شوند که در دفاتر کار بسیار به وقوع می پیوندد. لیست زیر برخی از مشکلات رایجی است که دستگاه های کپی و پرینترها با آن رو به رو می شوند و در انتها نیز راخ حل هایی برای رفع آن مشکلات آورده شده است.

 

  1. گیر کردن کاغذها

گیر کردن کاغذ یکی از مشکلاتی است که اغلب برای دستگاه های کپی اتفاق می افتد. دلیل اصلی این اتفاق، ابعاد اشتباه کاغذ است که در تنظیمات دستگاه اعمال شده است. این موضوع باعث می شود تا دستگاه کپی کاغذ را به طور نادرست خارج کند. در نتیجه با گیر کردن کاغذ، توقفی در انجام کپی یا پرینت پیش می آید. برای رفع این مشکل ابتدا باید کاغذهای گیر کرده درون دستگاه را به صورت دستی خارج کرد. سپس دوباره عملیات کپی را با تنظیم سایز مناسب و درست کاغذ انجام داد.

علاوه بر این، ممکن است بر روی کاغذ یا درون دستگاه گردوغبار وجود داشته باشد. این موضوع باعث می شود تا عملکد دستگاه کپی متوقف شود و کاغذ درون دستگاه گیر کند. بهترین راه حل برای جلوگیری از وقوع این مشکل، به صورت دوره ای دستگاه کپی را تمیز و گردگیری کنید و هر چندوقت یک بار نیز گرد و خاک درون دستگاه کپی را پاک کنید.

جهت مشاهده ادامه مطلب در سایت نمایندگی دستگاه کپی کلیک کنید

تعمیرات دستگاه کپی; تعمیر دستگاه پرینتر,...
نویسنده : تعمیر دستگاه فتوکپی بازدید : 9 تاريخ : سه شنبه 28 فروردين 1397 ساعت: 14:54